Bendra informacija

Aukštis nuo žemės: 3 m.
Platformos plotas: 2,5×2,7×4 m, terasa 4×1 m.
Namelio plotas: 2x 2,5 m, šlaitinio stogo aukštis 2,2 m.
Apdaila: impregnuotos medinės dailylentės, langai iš organinio stiklo, stogas impregnuota fanera.

Namelis_medyje_trys_kamienai_1

Artėjant vaikų gimtadieniui geriausia dovana – namelis medyje.

Atvykus į vietą apžiūrėjome tris Liepas. Medžiai gana jauni ir liekni, todėl nėra patys tinkamiausi nameliui medyje. Du iš jų buvo stiprūs ir tvirti, tačiau vienas pažeistas ir ligotas. Nusprendėme, kad rizika nėra didelė ir prireikus medį bus galima pakeisti dirbtine atrama ir namelį medyje galima įrengti. Surišus kamienus konstrukcija tapo tvirta ir stabili. Plačiausioje vietoje įrengėme nedidelę terasą, kad būtų patogu užlipti ir naudoti ją kaip apžvalgos aikštelę. Laiptai ir durys nukreipti į namą, kad tėvai galėtų matyti vaikus ir jaustis saugiai. Laitai siauri, kad vienu metu jais galėtų lipti tik vienas vaikas ir nekiltų pagundų dūkti nepasiekus namelio platformos. Stoga uždengėme atsparia drėgmei ir pritaikyta lauko sąlygoms fanera, langus pagaminome iš organinio stiklo.

Kliento komentartas ir namelio medyje istorija

„Dukra netikėtai pradėjo rinkti įvairias lentas, virves ir buvo tvirtai pasiryžusi pasistatyti namelį medyje pati, – apie 10-metės dukros svajonę pasakojo tėvas. – Aš sakau – „gerai, statyk“, bet čia žmona sustabdė, kad gal vis tik reikėtų paieškoti, kas tuo užsiima. Atradome „Namas medyje“ puslapį internete ir nusprendėme vaikams padaryti dovaną jų gimtadienių proga“.

Namelis pastatytas tarp trijų Liepų kamienų, su nedidele terasa, pora langelių. Šeimos nariai pasakoja, jog dieną jį gaubia medžių pavėsis, o vakare leisdamasi saulė jį apšviečia paskutiniais savo spinduliais. Taigi vieta nameliui parinkta idealiai. Svarbiausias reikalavimas – namelis turi būti tvirtas, saugus ir nebrangus.

Namelio medyje statybos vyko 3-is etapais:

  1. Projektavimas, skaičiavimas ir medžiagų užsakymas;
  2. Platforma, laiptai ir karkasas;
  3. Stogas, sienų užbaigimai, langai ir turėklai.

Parašykite komentarą