Projektavimo pradžia - dialogas

Prieš pradedant projektuoti labai svarbu apkalbėti būsimo projekto viziją.

  • Kam bus skirtas namelis? Ar tai bus poilsio ar žaidimų vieta, o gal tapybos studija? Ar norėsite namelyje nakvoti?
  • Ar norėsite, kad namelis būtų sandarus, kad galėtumėte leisti ten ir žvarbesnes dienas, o gal kaip tik atviro tipo, kuo arčiau gamtos, pasidžiaugti poilsiu po medžio laja saulėtą dieną.
  • Kokias medžiagas medžiagas norėtumėte naudoti? Kokį namelio dizainą įsivaizduojate? Tradicinis dvišlaitis? Modernus kubas? O gal su terasa ant stogo? Ar norite ilgaamžio namelio iš impregnuotos medienos, o gal jums labiau imponuoja paprastumas ir paprastos neobliuotos lentos, arba norite norite labai tradicinio namelio su skiedriniu stogeliu ir langinėmis.
  • Galbūt internete jau esate nusižiūrėję keletą paveikslėlių kurie jums patinka, o galbūt net projektą, kuris jums patinka mūsų puslapyje?

Kuo išsamesnis pokalbis ir projekto aptarimas pradinėje stadijoje tuo sklandesnis procesas vyksta toliau, tad nesikuklinkite ir raskite laiko papasakoti ar aprašyti savo viziją mums.

Projektavimo eiga

Po šios įžanginės, tačiau labai svarbios dalies prasideda kūrybinis procesas.

Jį dažniausiai atskiriame į dvi dalis:

  1. Etapas – projektiniai pasiūlymai. Jo metu padaromas 3D modelis. Pagal situaciją paruošiami 2-3 variantai. Suformuojamas pasiūlymas su keliais namelio vaizdais aprašymu su pagrindiniais rodikliais bei pateikiama įgyvendinimo kaina Juos aptariame jei viskas tinka judame prie 2 etapo.

Jeigu pateikti pasiūlymai nevisai atitinka jūsų viziją, juos dar reikia koreguoti, procesas tęsiasi kuriame, diskutuojame, braižome kol randame tinkamą variantą.

Pateikiame pavyzdį:

Šiuo atveju su klientu aptarėme namelio dydį ir vietą ir paskirtį,  aiškios dizaino krypties ir klientas neturėjo ir norėjo gauti skirtingus dizaino pasiūlymus. Mes pateikėme 3 dizaino variantus.

 Variantas nr. 1

 Variantas nr. 2

 Variantas nr. 3

Po pateiktų pasiūlymų koreguotas projektas ir prieitas galutinis variantas:

2. Etapas – projekto detalizavimas, jo metu detalizuojamas pasirinktas dizaino variantas, tikslinamos detalės paruošiami brėžiniai gamybai. Projekto vizualizacijos ir brėžiniai ir rezultatas:

Projektavimo laikas

Konkretų terminą pasakyti sunku, nes tai kiekvienam projektui individualus procesas – tai priklauso ir nuo projekto apimties ir nuo to kaip greitai pavyksta rasti tinkamą variantą. Dažniausiai tai užtrunka nuo savaitės iki mėnesio. Tik tais atvejais kai reikalingi leidimai, šis procesas užsitęsia ilgiau.

Projektavimo kaina:

Projektavimo kaina taip pat priklauso nuo projekto apimties ir proceso sklandumo.
Bendru atveju, jeigu kalbame apie vieno namelio projektą:
1 etapo – projektinių pasiūlymų kaina 150e + PVM
2 etapo – detalizacijos kaina priklauso nuo namelio sudėtingumo ir nuo to kiek ilgai užtruko dizaino paieškos, tai 50-150e + PVM
Jeigu projektas didesnis, sudėtinga situacija kainą pasiūlome individualiai.
Taip pat jeigu norite gauti detalius brėžinius gamybai su visais matmenimis tai kainuoja papildomai.