Dažniausiai užduodami klausimai(DUK)

Namelis medyje gali būti įrengtas ir ant vištos kojos. Konstrukcija šiek tiek skirsis ir reikės betonuoti pagrindą, tačiau tai nėra sudėtinga užduotis, betoną dekoravus medžiu bus beveik taip pat gražu, kaip tikrame medyje.

1. Susitikimas su klientu
2. Vizualizacijos paruošimas
3. Detalių brėžinių gamybai paruošimas
4. Gamyba
5. Montavimas
6. Eksploatacija ir priežiūra

Patirtis rodo, kad namelio medyje koncepcijos sudarymas ir vizualizacijos paruošimas užtrunka apie mėnesį laiko, tiek pat gamyba ir montavimas. Norėdami savo namelį medyje turėti jau pavasarį ar vasaros pradžioje turėtumėte pasiruošti jau žiemą. Laukiame Jūsų užklausimų visus metus.

Namelis medyje gali būti tiek pigus, tiek labai brangus. Kaina priklauso nuo Jūsų poreikių ir skaičiuojama kiekvienam projektui individualiai. Galimi įvairūs variantai: galite statyti patys nuo A iki Z, galite konsultuotis su mumis ir statyti patys arba sudėtingiausius darbus patikėti mums, o apipavidalinti ir dekoruoti kartu su savo atžalomis. Namelis medyje gali būti paprastas neobliuotos medienos ar gražesnis iš impregnuotos medienos, su obliuotomis grindimis ir turėklais, organinio stiklo langais ir lauko dailylentėmis. Apšiltintas ir pritaikytas žiemai namelis medyje kainuotų brangiau. Preliminari namelio medyje kaina. Paprastas namelis medyje su angomis vietoje durų ir langų kainuoja nuo 2500 Eur+pvm, sandaresnis namukas su langais ir durimis nuo 3500 Eur + pvm. Apšiltinto namelio kaina labai priklauso nuo dydžio ir medžiagų, todėl visada skaičiuojama individualiai. Šios kainos galioja, kai namelio medyje platformos aukštis nuo žemės nėra didesnis nei 3 m, viena platforma apie 8-9 kvadratinių metrų ploto, namelio dydis apie 4-6 kv.m., stogas paprastas, be medžio apdailos viduje, statomas ant dviejų-trijų medžių, su normaliu privažiavimu ir elektra vietoje, atstumas nuo Kauno apie 100 km į Vilniaus pusę arba nuo Vilniaus apie 50 km. Namelis medyje nėra standartinis gaminys. Kainą sudaro daug faktorių, todėl kiekvienam projektui ruošiama atskira sąmata.

(Išsamiau galite rasti čia)

Namelis medyje nėra aiškiai reglamentuotas statybos įstatyme ar detaliai apibrėžtas aplinkos apsaugos ministerijos išaiškinimuose. Dažniausiai klientai kreipiasi, norėdami įrengti namelį šiose erdvėse:

1. Sodyboje – leidimo nereikia. Namelis medyje neturi pamatų, todėl yra mobili, laikina konstrukcija. Namelis su poliais gali būti traktuojamas kaip laikinas statinys. Išaiškinimas.

2. Miško paskirties žemėje – turite susisiekti su miškininkais. Veiklą miške reglamentuoja miškų įstatymas. Gali tekti ruošti rekreacinės zonos miškotvarkos projektą.

3. Draustinyje – draudžiama bet kokia veikla. Aplinkos apsaugos ministerijos išaiškinimas.

Nuorodas į teisės aktus ir daugiau informacijos apie leidimus rasite čia.

Jeigu statoma vaikų žaidimo aikštelė medyje, ji turi būti nedideliame aukštyje, aplinkui neturi būti aštrių kampų, šakų ir krūmų. Toks namelis būtinai turi turėti turėklus arba tvorelę, kad vaikai nepersisvertų ir neiškristų. Ant žemės negali būtį jokių betono ar metalo konstrukcijų. Pritaikytas nakvynei namelis medyje turi būti itin tvirtas ir apsaugotas papildomais tvirtinimais. Konstrukcija turi atlaikyti jėgas, kurias gali sukelti vėjas, krituliai, škvalas ar audra. Jeigu namelis medyje statomas ant daugiau nei vieno medžio, dalis tvirtinimų turi būti fiksuoti, dalis paslankūs. Pučiant stipriam vėjui medžiai juda į skirtingas puses, todėl konstrukcija turi gebėti absorbuoti šias jėgas slankiojančių jungčių pagalba. Tvirtinimai visada daromi dvigubi: pagrindiniai ir papildomi tam atvejui, jei dėl laiko ir gamtos jėgų poveikio kuris nors tvirtinimas nebeatliktų savo funkcijos. Daugiau informacijos apie tvirtinimus rasite čia.

Namelį medyje galima įrengti ant daugumos medžių, tačiau ne visos medžių rūšys yra tinkamos. Kiekvienas medis įtakoja namelio medyje konstrukciją, svarbiausias laikančias atramas ir dizainą. Labai svarbūs kriterijai yra: medžio aukštis, amžius, sveikata, šaknys, šakų išsidėstymas ir storis. Jei medis nėra didelis – reiktų daryti namelį ant polių, kad medis tik prilaikytų jį. Jei medis yra pakankamai tvirtas – polių, siekiančių žemę, nereikės. Kuo daugiau yra šakų – tuo namelis gali būti didesnis, bei tvirtesnis. Bet tuo pačiu ir sudėtingiau jį pritvirtinti. Daugiau informacijos apie medžus rasite čia.

„Namas Medyje“ komanda visada pasiruošusi jums padėti nepaisant jūsų esamos projekto stadijos. Galime pakonsultuoti, suprojektuoti ir pastatyti Jūsų namuką. Susisiekite ir aptarkime svarbiausius dalykus ir visas smulkmenas.