IDėja

Pirmiausia turite apsispręsti kokia bus namelio paskirtis: vaikų žaidimo aikštelė, tėvų vasarnamis, apšiltintas namukas žiemai ar apžvalgos aikštelė medžio viršūnėje. O gal viskas kartu sujungta kabančiais tiltais? Koks bus namelio dydis ir forma? Namelis bus įrengiamas viename ar keliuose medžiuose? Šiame etape patartina paieškoti vizualių pavyzdžių internete, pvz: „Pinterest“ socialiniame tinkle. Tada išsirinkti 2-3 labiausiai patikusius ir pamėginti įsivaizduoti juos savo sklype.

VIeta

Būtina atidžiai apžiūrėti medžius ir gerai apgalvoti namelio medyje vietą. Atkreipkite dėmesį ar jie sveiki, tvirti, kiek turi kamienų ir didelių šakų. Ar medis jaunas ir greitai augs? Ar labai siūbuoja nuo vėjo? O gal medžiai per silpni ir konstrukciją reikia statyti ant polių? Išmatuokite kamienų storius, nufotografuokite medžius ir atsiųskite mums. Tada galėsime pasiruošti prieš susitikimą, iš anksto pagalvoti apie tvirtinimus ir konstrukciją.

Vizualizacija

Nupieškite namelį medyje. Tai galite padaryti labai paprastai, vizualizacija nėra tikslus brėžinys. Piešinys mums padės suprasti Jūsų norus ir paruošti tikslų brėžinį. Jeigu nemokate piešti – ne bėda, paprašykite vaikų arba mūsų architektės.

Aukštis, sandarumas, komunikacijos

Turėdami namelio medyje idėją ir išrinkę vietą turite apsispręsti kokiame aukštyje bus namelis, kaip į jį pateksite, ar norėsite nakvoti žiemą? Kuo namelis bus aukščiau, tuo jis labiau siūbuos ir turės būti lengvesnis. Taip pat aukštai nebus galimybės daryti didelio namelio pritvirtinto ant daugiau nei vieno kamieno. Nuo aukščio priklauso užlipimas į namelį. Tai bus virvinės kopėčios ar laiptai, turintys kelias aikšteles, kad nebūtų per daug statūs. Laiptai gali būti tvirtinimai prie medžių kamienų arba įbetonuoti. Taip pat labai svarbu ar norėsite naudotis nameliu šalto sezono metu. Jeigu taip, tada namelis turi būti apšiltintas. Kuo projektas bus sudėtingesnis, tuo daugiau reikės medžiagų ir namelis medyje bus brangesnis. Jeigu norėsite namelyje turėti elektrą ir vandenį, tai reikia žinoti ankstyvoje projekto stadijoje, kad galėtume apgalvoti išdėstymą, tvirtinimą ir saugumą.

PROJEKTO BRĖŽINYS

Kai yra žinoma namelio medyje vieta, forma ir dydis galima pradėti ruošti detalų brėžinį. Jis reikalingas tiksliai sąmatai ir darbų apimčiai apskaičiuoti. Tai labai svarbus momentas. Jeigu viskas apgalvota „ant žemės“, tada statyba medyje vyks greitai ir sklandžiai. Kuo mažiau statybos eigoje bus projekto pakeitimų ir papildymų, tuo greičiau namelis medyje bus baigtas.

MEDŽIAGOS

Kai namelio konstrukcija aiški, projektas ir brėžinys paruošti galime užsakyti medžiagas. Šiame etape labai svarbus namelio medyje ilgaamžiškumo klausimas. Statybai galima naudoti: nebrangią neapdorotą statybinę medieną arba pasirinkti pramoniniu-vakuuminiu būdu impregnuotą medieną, kuri bus brangesnė, tačiau ilgaamžiškesnė. Kitas variantas būtų rinktis tvirtos medienos lentas, Ąžuolą arba Maumedį, svarbiausioms konstrukcijos laikančiosioms dalims bei fasadui ir stogui. Tada reikia iš anksto numatyti, kad tvirtos medienos apdirbimas bus ilgesnis ir sunkesnis nei spygliuočių, o maumedis gavęs drėgmės “sukasi” ir gali išlaužti medsraigčius. Medžiagų pasirinkimas priklauso nuo Jūsų norų ir galimybių.

SĄmata

Namelis medyje gali būti labai skirtingas. Sienos gali būti: atviros, apkaltos neapdorota mediena arba dailylentėmis, gali būti net šiaudinės ar supintos iš šakelių. Stogas gali būti: dengtas lentomis, skiedromis, skaidriu plastiku, skarda ar bitumine danga. O gal viskuo po truputį? Durys ir langai gali būti: pagaminti iš statybinės medienos arba užsakyti pagal individualų užsakymą. Turėklai gali būti: tekinti ar šlifuoto medžio, gali būti iš virvių ar trosų. Viskas priklauso nuo Jūsų norų ir biudžeto. Nepamirškite, kad namelio medyje statyba beveik nesiskiria nuo karkasinio namo statybos, todėl sąmatoje būtinai palikite vietos tvirtinimo detalėms, medsraigčiams, veržlėms ir varžtams.

Įrengimas

Pasirinkus, užsakius ir atsivežus medžiagas galima pradėti statybas. Turėkite mintyje, kad statyba užtruks mažiausiai dvigubai ilgiau nei statant tokią pačią konstrukciją ant žemės. Darbui aukštyje reikės papildomų saugumo priemonių. Kiek trunka namelio montavimas galite rasti pašniukštinėję po musų įrengtų namelių skiltį. Ten rasite skiltį kiek laiko užtruko įrengti kiekvieną namelį.

PRIEŽIŪRA

Namelis medyje reikalauja priežiūros. Dėl saugumo būtina 2-3 kartus per metus apžiūrėti tvirtinimus ir prireikus juos sustiprinti arba pakeisti.