Bendra informacija

Aukštis nuo žemės: 2,5 m.
Dydis: 4×2m, 8 kv. m, šlaitinio stogo aukštis 2,2 m. Namelis 2×2 m, terasa 2×2 m.
Apdaila: viengubo pjovimo lentos

namelis_medyje_vikingu_kaimas

Vikingų kaimas

Atvykus į “Vikingų kaimą” – nesinori išvykti. Gamta, jauki aplinka, draugiški, paprasti ir tuo pačiu išskirtiniai žmonės – jautiesi kaip namie. Ryte, pusryčiaujant lauko virtuvėje, kylant saulei ir rūkui, atmosfera tampa užburianti. To niekada nepatirsi mieste. “Vikingų kaimas” organizuoja edukacines stovyklas vaikams ir suaugusiems, kuriose jie susipažįsta su gyvenimo būdu senovėje – maisto gamyba, šaudymu iš lanko, žaidimais ir kario atributais. Tai puiki erdvė nameliui medyje!

Svarbiausi reikalavimai

Namelis medyje turi būti saugus, nes vienu metu atvykus ekskursijos autobusui į jį sulips gausybė vaikų. Vikingų kaime dirbantys pasakoja, kad dažnai vienu metu edukacinėje programoje daugiau nei 10 vaikų. Taip pat namelis turi būti nebrangus ir derėti prie sodybos architektūros.

Kliento atsiliepimas

„Namelis medyje yra vaikystės prisiminimas. Tiesa, mes su broliu vaikystėje pas močiutę turėjome savo namelį ant žemės. Tačiau, kai nusprendėme pastatyti tokį „Vikingų kaime“, abu su broliu, supratome kad statome ne tik dėl vaikų – ir dėl savęs, dėl suaugusiųjų. Vaikams šis namelis – gal net geriau už saldainį. Išlipę iš juos atvežusio autobuso vaikai tekini pasileidžia į namelį medyje – kartais vadovai vos spėja juos rikiuoti į eilę. Manau, kad kiekvienas iš jų susikuria savo istoriją – kas jam yra tas namelis: ar piratų slėptuvė, ar karių tvirtovė. Čia kiekvienas kuria savo asociacijas, savo istorijas. Šis namelis yra raktas į kūrybiškumą.“

Namelio medyje statybos vyko 3-is etapais:

I etapas. Projektavimas

Atvykome, apžiūrėjome medžių kamienus, pasimatavome jų skermenį ir su sodybos šeimininkais aptarėme, kokio dydžio ir formos bus namelis su terasa, koks bus jo aukštis ir kokias medžiagas naudosime apdailai, stogui ir turėklams.

II etapas. Platforma, laiptai ir karkasas

Konstrukcijai naudojome natūralią, neimpregnuotą ir nedažytą medieną, apdailai ir stogui – viengubo pjovimo lentas. Darbus pradėjome nuo pagrindinės platformos surinkimo. Dėl saugumo ją sutvirtinome dar vienu karkasu žemiau, taip plaforma įgavo laivo formą. Surinkę platformą pritvirtinome pagrindą ir uždengėme grindis. Atėjo eilė laiptams, namelio karkasui ir langams.

Namelis_medyje_sienos_ir_laiptai-225x300
III etapas. Stogas, sienos ir turėklai

Sutvirtinome stogą sujugdami karkaso konstrukciją su kamienais. Apkalėme sienas, uždengėme stogą, padarėme sienų užbaigimus ir sumontavome turėklus. Juos padarėme ištisinius, kad vaikai būdami terasoje neiškristų. Lipant į namelį medyje reikia pasilenkti, bet vaikams tai netrukdo, o suaugę turėtų prisitaikyti. Turėklai iš šakų, tai meniškas sprendimas. Iš pradžių reikia rasti tinkamus turėklui medelius, kurie auga ne vietoje arba yra nereikalingi. Tada juos apipjaustyti iki reikiamo storio ir ilgio šakų. Vėliau prasideda montavimas. Šis procesas ilgesnis nei supjautos medienos turėklų montavimas, tačiau rezultatas, kur kas gražesnis.

Parašykite komentarą

Close Menu